Keskiviikko 22.11.2017
NopolaNews 1.0 (2005 - 2012)
Julkaisut
Hae sisällöistä

 
Lasten Yu-kilpailujen to. 13.7.2017 TULOKSETLasten Yu-kilpailujen to. 13.7.2017 TULOKSET

Lasten Yu-kilpailujen to. 13.7.2017 TULOKSET

14.7.2017 Kyyjärven KyKy r.y. / Esa Kyrönlahti

Torstai-iltana kisailtiin kentällä lasten yleisurheilukilpailujen merkeissä.
Lähes kokopäivän vallinnut matalapaine tihkusateineen verotti osallistujamäärää.
Sateesta huolimatta, paikalle oli saapunut lapsia kotipitäjästä, Alajärveltä ja Tikkakoskelta.

TULOKSET


Pojat 3v 40 m
Sija Nimi Seura
1. Aukust Lerssi Kyyjärvi 18,9
2. Felix Lerssi Kyyjärvi 20,8
3. Mikael Pitkänen Alajärven Ankk. 22,8
4. Daniel Prevazi Kyyjärvi 26,4

Tytöt 4v 40 m
Sija Nimi Seura
1. Riina Kyrönlahti Kyyjärven KyKy 12,3

Pojat 4v 40 m
Sija Nimi Seura
1. Niilo Lauronen Kyyjärvi 13,0

Tytöt 5v 40 m
Sija Nimi Seura
1. Siru Hämäläinen 10,5
2. Hertta Peltokangas Kyyjärvi 11,2
3. Helmi Moilanen Tikkakoski 12,5

Tytöt 5v Pallonheitto
Sija Nimi Seura
1. Siru Hämäläinen 7,87
2. Hertta Peltokangas Kyyjärvi 2,53
3. Helmi Moilanen Tikkakoski 2,20

Pojat 5v Pallonheitto
Sija Nimi Seura
1. Asser Karhukorpi Kyyjärvi 11,20
2. Miro Vehkalampi Kyyjärvi 5,58

Tytöt 7v 40 m
Sija Nimi Seura
1. Jessica Ollila Alajärven Ankk. 9,2
2. Aleksandra Prevazi Kyyjärvi 10,6

Tytöt 7v Pallonheitto
Sija Nimi Seura
1. Jessica Ollila Alajärven Ankk. 7,39
2. Aleksandra Prevazi Kyyjärvi 2,59

Pojat 7v 40 m
Sija Nimi Seura
1. Johannes Purola Alajärven Ankk. 8,5
2. Eemeli Korpeinen Kyyjärven KyKy 9,3
3. Niko Lahtinen Kyyjärvi 10,3

Pojat 7v Pituushyppy
Sija Nimi Seura
1. Johannes Purola Alajärven Ankk. 2,25
2. Eemeli Korpeinen Kyyjärven KyKy 1,66

Tytöt 9v 60 m
Sija Nimi Seura
1. Riikka Uusisalo Kyyjärven KyKy 11,7
2. Nella Peltokangas Kyyjärvi 11,9
3. Silja Lepistö Alajärven Ankk. 12,2

Tytöt 9v Turbokeihäs 400g
Sija Nimi Seura
1. Riikka Uusisalo Kyyjärven KyKy 8,49
2. Nella Peltokangas Kyyjärvi 7,56
3. Silja Lepistö Alajärven Ankk. 4,31

Pojat 9v 60 m
Sija Nimi Seura
1. Jere Ollila Alajärven Ankk. 10,6
2. Elias Korpeinen Kyyjärven KyKy 12,1
3. Joonatan Karhukorpi Kyyjärvi 13,7

Pojat 9v Pituushyppy
Sija Nimi Seura
1. Jere Ollila Alajärven Ankk. 2,95
2. Elias Korpeinen Kyyjärven KyKy 2,76
3. Joonatan Karhukorpi Kyyjärvi 2,29

Tytöt 11v 100 m
Sija Nimi Seura
1. Petra Kyrönlahti Kyyjärven KyKy 18,1
2. Emilia Simola Kyyjärven KyKy 19,2

Tytöt 11v Korkeus
Sija Nimi Seura
1. Petra Kyrönlahti Kyyjärven KyKy 103
2. Emilia Simola Kyyjärven KyKy 100


JÄRJESTÄJÄ Kyyjärven KyKy