Torstai 19.07.2018
NopolaNews 1.0 (2005 - 2012)
Julkaisut
Hae sisällöistä

 
Kuva on vanha, vuoden 2016 kilpailuista
Lasten yleisurheilukilpailun tulokset to. 12.7.2018Lasten yleisurheilukilpailun tulokset to. 12.7.2018

Lasten yleisurheilukilpailun tulokset to. 12.7.2018

13.7.2018 Kyyjärven KyKy ry / Esa Kyrönlahti

Kyyjärvi viikkoa vietettiin torstai-iltana keskusurheilukentällä lasten yleisurheilukilpailujen merkeissä.
Lämmin ja aurinkoinen heinäkuun ilta sujui vähäisistä resursseista huolimatta, lasten kokemia onnistumisia täynnä olevassa tapahtumassa leppoisasti.
Kahvio palveli janoisia ja nälkäisiä sekä onnea saattoi kokea ostamalla tavarapalkintoarpoja.

YLEISURHEILU KILPAILUT to. 12.7.2018, KYYJÄRVEN URHEILUKENTTÄ
TULOKSET

 

Pojat 3v 40 m
Sija Nimi Seura
1. Mikael Pitkänen Alajärven Ankk. 46,6

Tytöt 3v 40 m
Sija Nimi Seura
1. Tiina Halo Kyyjärvi 27,4
2. Maria Sadam Kyyjärvi 41,6

Pojat 4v 40 m
Sija Nimi Seura
1. Riku Piilikangas Alajärven Ankk. 11,0
2. Daniel Prevazi Kyyjärvi 11,3
3. Ali Sadam Kyyjärvi 13,6

Tytöt 5v 40 m
Sija Nimi Seura
1. Serafina Mustonen Kyyjärvi 11,9

Tytöt 5v Pallonheitto
Sija Nimi Seura
1. Serafina Mustonen Kyyjärvi 3,86

Pojat 5v 40 m
Sija Nimi Seura
1. Viar Halo Kyyjärvi 9,9
2. Niilo Lauronen Kyyjärvi 10,2
3. Abu Sadam Kyyjärvi 11,8
4. Niko Mäkelä Kyyjärvi 12,9

Pojat 5v Pallonheitto
Sija Nimi Seura
1. Niilo Lauronen Kyyjärvi 8,03
2. Niko Mäkelä Kyyjärvi 5,72
3. Viar Halo Kyyjärvi 4,57

Tytöt 7v 40 m
Sija Nimi Seura
1. Jessica Ollila Alajärven Ankk. 8,3
2. Petra Oikari Ilmajoen Kisail. 8,9
3. Aleksandra Prevazi Kyyjärvi 9,5

Tytöt 7v Pallonheitto
Sija Nimi Seura
1. Petra Oikari Ilmajoen Kisail. 11,84
2. Jessica Ollila Alajärven Ankk. 7,63
3. Aleksandra Prevazi Kyyjärvi 5,10

Pojat 7v 40 m
Sija Nimi Seura
1. Eemeli Korpeinen Kyyjärvi 8,5
2. Roviar Halo Kyyjärvi 8,6
3. Eemeli Mäntylä JKU 8,8
4. Sebastian Mustonen Kyyjärvi 9,1
5. Viljo Mäkelä Kyyjärvi 9,5

Pojat 7v Pituushyppy
Sija Nimi Seura
1. Eemeli Mäntylä JKU 2,28
2. Eemeli Korpeinen Kyyjärvi 2,24
3. Roviar Halo Kyyjärvi 2,16
4. Sebastian Mustonen Kyyjärvi 1,87
5. Viljo Mäkelä Kyyjärvi 1,79

Tytöt 9v 60 m
Sija Nimi Seura
1. Saana Ahovaara Ylöjärvi 11,6
2. Siiri Saunajoki Ylöjärvi 11,9
3. Lotta Mäkelä Kyyjärvi 12,0
4. Maija Mäkelä Kyyjärvi 12,1
5. Miia Susanna Kyyjärvi 12,4
6. Sini Mäkelä Kyyjärvi 14,0

Tytöt 9v Turbokeihäs
Sija Nimi Seura
1. Miia Susanna Kyyjärvi 9,08
2. Siiri Saunajoki Ylöjärvi 8,02
3. Maija Mäkelä Kyyjärvi 6,95
4. Lotta Mäkelä Kyyjärvi 6,50
5. Saana Ahovaara Ylöjärvi 5,41

Pojat 9v 60 m
Sija Nimi Seura
1. Jere Ollila Alajärven Ankk. 10,0
2. Elias Korpeinen Kyyjärvi 10,7
3. Turo Oikari Ilmajoen Kisail.11,0
4. Juho Piilikangas Alajärven Ankk. 11,7

Pojat 9v Pituushyppy
Sija Nimi Seura
1. Elias Korpeinen Kyyjärvi 3,10
2. Jere Ollila Alajärven Ankk. 3,03
3. Juho Piilikangas Alajärven Ankk. 2,90
4. Turo Oikari Ilmajoen Kisail.2,88

Tytöt 11v 100 m
Sija Nimi Seura
1. Nella Ahovaara Ylöjärvi 18,4

Tytöt 11v Korkeus
Sija Nimi Seura
1. Nella Ahovaara Ylöjärvi 100

Pojat 11v 100 m
Sija Nimi Seura
1. Jasper Poikola Kyyjärvi 16,8

Pojat 13v 100 m
Sija Nimi Seura
1. Konsta Lampila Vaajakoski 15,5
2. Pietari Lampila Vaajakoski 16,0


Seuran jäsenurheilijoita 0, Kyyjärvisiä 19, ulkopaikkakuntalaisia 13.

 

JÄRJESTÄJÄ Kyyjärven KyKy