Torstai 18.07.2019
NopolaNews 1.0 (2005 - 2012)
Julkaisut
Hae sisällöistä

 
Lasten yleisurheilukilpailun 11.7.2019 TULOKSETLasten yleisurheilukilpailun 11.7.2019 TULOKSET

Lasten yleisurheilukilpailun 11.7.2019 TULOKSET

12.7.2019 Kyyjärven KyKy r.y. / Esa Kyrönlahti

Kyyjärvi viikkoa vietettiin torstai-iltana keskusurheilukentällä lasten yleisurheilukilpailujen merkeissä.
Erittäin hyvä urheilusää oli kerännyt kiitettävän määrän ihmisiä kentälle, lasten kokemia onnistumisia täynnä oleva tapahtuma sujui leppoisissa merkeissä.

Osallistujat ( yli 60 ) eivät olleet ainoastaan oman pitäjän lapsia vaan kisaamaan oli tultu aina pääkaupunkiseudulta Espoosta, Hyvinkäältä, Kuopiosta, Ylöjärveltä, Jyväskylästä, Laukaasta ja naapuripitäjiä Alajärveä, Perhoa, Karstulaa, Kannonkoskea ja Saarijärveä (Pylkönmäki) unohtamatta.

Kahvio palveli janoisia ja nälkäisiä sekä onnea saattoi kokea ostamalla tavarapalkintoarpoja. Paikalla oli myös MLL:n maskotit Nalle ja Possu jakamassa osallistuneille lapsille osallistumispalkinnot sekä lisäksi kolmelle parhaalle mitalit ja karkkipalkinnot.

Toimitsijat ja tapahtumajärjestelyissä mukana olleet, Kiitos !


TULOKSET

Tytöt 3v 40 m
Sija Nimi Seura
1. Alisa Kirvesmäki Kyyjärvi 15,2
2. Tiina Salam Kyyjärvi 15,3
3. Aleksandra Mäkelä Kyyjärvi 27,0
4. Nella Stranius Karstulan Kiva 54,4
5. Inka Parkkonen Kyyjärvi 54,5

Pojat 3v 40 m
Sija Nimi Seura
1. Rahmadullah Azimi Kyyjärvi 13,7
2. Urho Simpanen Kyyjärvi 15,8
3. Topi Moilanen JKU 17,8
4. Jere Urpilainen Perhon Kiri 18,2
5. Pyry Lahtinen Kyyjärven KyKy 18,4

Tytöt 4v 40 m
Sija Nimi Seura
1. Neea Stranius Karstulan Kiva 11,4
2. Veera Paananen JKU 12,8
3. Siiri Ojanperä JKU 13,9
4. Mariam Almaqed Kyyjärvi 14,4

Pojat 4v 40 m
Sija Nimi Seura
1. Veeti Sorsa Karstulan Kiva 10,7
2. Johannes Peltola Kyyjärvi 11,4
3. Peetu Noponen Kyyjärvi 12,4
4. Samuel Eteläkari Kyyjärvi 14,5

Tytöt 5v 40 m
Sija Nimi Seura
1. Venla Piispanen Laukaa 12,0
2. Jannika Lassila Perho 12,6
3. Mimosa Hietikko Ylöjärvi 14,2

Tytöt 5v Pallonheitto
Sija Nimi Seura
1. Venla Piispanen Laukaa 4,90
2. Mimosa Hietikko Ylöjärvi 3,82
3. Jannika Lassila Perho 3,81
4. Neea Stranius Karstulan Kiva 3,18

Pojat 5v 40 m
Sija Nimi Seura
1. Justus Kinnunen Kyyjärvi 9,7
2. Jooa Noponen Kyyjärvi 10,0
3. Daniel Prevazi Kyyjärvi 10,2
4. Max Hakkarainen Kuopion Reipas 11,1
5. Abdullah Almaqed Kyyjärvi 11,3
6. Ali Sadam Kyyjärvi 11,4
7. Riku Piilikangas Alajärvi 11,8
8. Valtteri Leminen Hyvinkää 14,1

Pojat 5v Pallonheitto
Sija Nimi Seura
1. Riku Piilikangas Alajärvi 5,14
2. Veeti Sorsa Karstulan Kiva 4,41
3. Daniel Prevazi Kyyjärvi 4,09
4. Justus Kinnunen Kyyjärvi 3,86
5. Max Hakkarainen Kuopion Reipas 3,74
6. Topi Moilanen JKU 2,80

Tytöt 7v 40 m
Sija Nimi Seura
1. Petra Nousiainen Kyyjärvi 8,1
2. Elli Vuorenmäki Kyyjärvi 8,2
3. Husna Azimi Kyyjärvi 9,0
4. Nelly Piispanen Kyyjärvi 9,5
5. Riina Kyrönlahti Kyyjärven KyKy 9,7
6. Serafina Mustonen Kyyjärvi 9,8
7. Malla Hietikko Ylöjärvi 9,9
8. Veera Ojanperä JKU 10,0
9. Siiri Sorsa Karstulan Kiva 10,1

Tytöt 7v Pallonheitto
Sija Nimi Seura
1. Elli Vuorenmäki Kyyjärvi 11,33
2. Husna Azimi Kyyjärvi 10,52
3. Petra Nousiainen Kyyjärvi 10,51
4. Amanda Lehtimäki Espoo 8,30
5. Nelly Piispanen Kyyjärvi 7,27
6. Malla Hietikko Ylöjärvi 6,71
7. Serafina Mustonen Kyyjärvi 5,99
8. Veera Ojanperä JKU 5,17
9. Siiri Sorsa Karstulan Kiva 4,68

Pojat 7v 40 m
Sija Nimi Seura
1. Eemeli Mäntylä JKU 7,9
2. Onni Sauramäki Kyyjärvi 8,2
3. Viljo Mäkelä Kyyjärvi 8,3
4. Ibrahim Almaqed Kyyjärvi 8,5
5. Viar Salam Kyyjärvi 8,8
6. Eemeli Noponen Kyyjärvi 8,9
7. Asser Karhukorpi Kyyjärvi 9,5
8. Noel Humalajoki Perho 9,5
9. Ossi Paananen JKU 9,5
10. Niilo lauronen Kyyjärvi 9,7
11. Saku Parkkonen Kyyjärvi 9,9
12. Abu Saddam Kyyjärvi 10,6

Pojat 7v Pituushyppy
Sija Nimi Seura
1. Eemeli Mäntylä JKU 2,48
2. Asser Karhukorpi Kyyjärvi 2,03
3. Miro Vehkalampi Kyyjärven KyKy 1,88
4. Niilo lauronen Kyyjärvi 1,77

Tytöt 9v 60 m
Sija Nimi Seura
1. Vilma Kokkinen Kannonkosken Kiho 10,1
2. Aleksandra Prevazi Kyyjärvi 13,1

Tytöt 9v Turbokeihäs
Sija Nimi Seura
1. Aleksandra Prevazi Kyyjärvi 3,51

Pojat 9v 60 m
Sija Nimi Seura
1. Rovyar Salim Kyyjärvi 11,1
2. Topias Kokkinen Kannonkosken Kiho 11,4
3. Eetu Jokelainen Kyyjärvi 11,5
4. Antton Nousiainen Kyyjärvi 11,9
5. Oliver Humalajoki Perho 12,0
6. Josua Kinnunen Kyyjärvi 12,1
7. Sebastian Mustonen Kyyjärvi 12,5
8. Niko lahtinen Kyyjärvi 12,9
9. Justus Hietikko Ylöjärvi 13,6

Pojat 9v Pituushyppy
Sija Nimi Seura
1. Rovyar Salim Kyyjärvi 2,58
2. Josua Kinnunen Kyyjärvi 2,46
3. Antton Nousiainen Kyyjärvi 2,43
4. Oliver Humalajoki Perho 2,41
5. Sebastian Mustonen Kyyjärvi 2,31
6. Justus Hietikko Ylöjärvi 1,82

Tytöt 11v 100 m
Sija Nimi Seura
1. Zainab Almaqed Kyyjärvi 17,1
2. Saana Ahovaara Ylöjärvi 18,0
3. Riikka Uusisalo Kyyjärvi 18,1
4. Emmiina Lehtimäki Espoo 18,6
5. Husnia Azimi Kyyjärvi 20,8

Tytöt 11v Korkeus
Sija Nimi Seura
1. Emmiina Lehtimäki Espoo 0,85

Pojat 11v 100 m
Sija Nimi Seura
1. Hikmatullah Azimi Kyyjärvi 18,8
2. Juuso Hietikko Ylöjärvi 20,1

Pojat 11v Korkeus
Sija Nimi Seura
1. Joonatan Karhukorpi Kyyjärvi 0,90
2. Hikmatullah Azimi Kyyjärvi 0,90

Tytöt 13v 100 m
Sija Nimi Seura
1. Iida Sironen Pylkönmäen Yrittävä 15,5

Tytöt 13v Korkeus
Sija Nimi Seura
1. Iida Sironen Pylkönmäen Yrittävä 1,20

Pojat 13v 100 m
Sija Nimi Seura
1. Haider Almaqed Kyyjärvi 16,3

 


JÄRJESTÄJÄ: Kyyjärven KyKy r.y.