Lauantai 23.06.2018
NopolaNews 1.0 (2005 - 2012)
Julkaisut
Hae sisällöistä

Lasten yleisurheilukilpailun ja kunniakierroksen 19.6.2018 TuloksetLasten yleisurheilukilpailun ja kunniakierroksen 19.6.2018 Tulokset

Lasten yleisurheilukilpailun ja kunniakierroksen 19.6.2018 Tulokset

22.6.2018 Kyyjärven KyKy / Esa Kyrönlahti

Urheiluseura Kyyjärven KyKy aloitti kesän lasten yleisurheilukilpailujen sarjan tiistaina 19.6.2018 pidetyillä kisoilla.

Sarjoja oli 3-15 vuotiaille tytöille sekä pojille. Kisoissa juostiin 40m -100m , heitettiin, hypättiin ja työnnettiin.

Paikalle oli saapunut ainoastaan 15 lasta. 1 Nokialta, 5 Alajärveltä, 9 Kyyjärveltä.

Lasten kilpailujen jälkeen järjestettiin Kunniakierros 2018 tapahtuma, väki kentältä kaikkosi, kun 5 kentän kiertäjää aloitti urakkansa kartuttaakseen kassaa lasten ja nuorten liikunnan tukemiseksi.


Eniten kentällä kierroksia kiersi Valtteri Parkkonen 20 kierrosta, eniten euroja keräsi jälleen kerran Matti Tamminen, yli 2200 €


Kiitokset kerääjille ja tukijoille.



YLEISURHEILU KILPAILUT ti. 19.6.2018, KYYJÄRVEN URHEILUKENTTÄ
TULOKSET

 

Pojat 3v 40 m
Sija Nimi Seura
1. Mikael Pitkänen Alajärven Ankk. 17,4
2. Jack Sääksjärvi Kyyjärvi 19,3

Pojat 3v Pallonheitto
Sija Nimi Seura
1. Jack Sääksjärvi Kyyjärvi 3,47
2. Mikael Pitkänen Alajärven Ankk. 3,34

Tytöt 5v 40 m
Sija Nimi Seura
1. Riina Kyrönlahti Kyyjärven KyKy 11,0

Tytöt 5v Pallonheitto
Sija Nimi Seura
1. Riina Kyrönlahti Kyyjärven KyKy 5,59

Pojat 5v 40 m
Sija Nimi Seura
1. James Sääksjärvi Kyyjärvi 12,60
2. Daniel Prevazi Kyyjärvi 13,10
3. Riku Piilikangas Alajärven Ankk. 15,90

Pojat 5v Pallonheitto
Sija Nimi Seura
1. James Sääksjärvi Kyyjärvi 9,32
2. Riku Piilikangas Alajärven Ankk. 3,69
3. Daniel Prevazi Kyyjärvi 3,08

Tytöt 7v 40 m
Sija Nimi Seura
1. Jessica Ollila Alajärven Ankk. 8,70
2. Elli Vuorenmäki Kyyjärvi 9,00
3. Aleksandra Prevazi Kyyjärvi 9,90
4. Sara Hänninen Kyyjärvi 10,50

Tytöt 7v Pituushyppy
Sija Nimi Seura
1. Elli Vuorenmäki Kyyjärvi 2,35
2. Jessica Ollila Alajärven Ankk. 2,12
3. Aleksandra Prevazi Kyyjärvi 1,69
4. Riina Kyrönlahti Kyyjärven KyKy 1,22

Tytöt 9v 60 m
Sija Nimi Seura
1. Riikka Uusisalo Kyyjärven KyKy 11,60

Tytöt 9v Pituushyppy
Sija Nimi Seura
1. Riikka Uusisalo Kyyjärven KyKy 2,72

Pojat 9v 60 m
Sija Nimi Seura
1. Jere Ollila Alajärven Ankk. 10,30
2. Juho Piilikangas Alajärven Ankk. 12,20
3. Jimi Sääksjärvi Kyyjärvi 14,30

Pojat 9v Kuula
Sija Nimi Seura
1. Jere Ollila Alajärven Ankk. 6,22
2. Jimi Sääksjärvi Kyyjärvi 5,25
3. Juho Piilikangas Alajärven Ankk. 5,10

Tytöt 13v 100 m
Sija Nimi Seura
1. Tinja Ojala Nokian Urh. 17,1

Tytöt 13v Pituushyppy
Sija Nimi Seura
1. Tinja Ojala Nokian Urh. 3,29


JÄRJESTÄJÄ Kyyjärven KyKy