|
Yleisurheilu tuloksia Kyyjärven kentältä 17.6.201022.6.2010 Esa Kyrönlahti / KyKyViispiikkinen - Cup:in Kyyjärven osakilpailu pidettiin torstaina 17.6.2010 Kyyjärven keskusurheilukentällä aurinkoisessa ja tuulisessa säässä.
Urheilijoita -nuoria ja vähän iäkkäämpiäkin- oli saapunut paikalle läheltä ja vähän kauempaakin.
Tulokset:
Tytöt 5v 40 m |
Seura |
Tulos |
|
|
|
1. Petra Kyrönlahti |
KyKy |
11,6 |
2. Satu Simola |
KyKy |
11,8 |
3. Netta Vehkalampi |
KyKy |
12,6 |
4. Emilia Simola |
KyKy |
15,0 |
5. Jonna Mäkelä |
KyKy |
17,8 |
|
|
|
|
|
|
Tytöt 5v pallonheitto |
|
|
|
|
|
1. Satu Simola |
KyKy |
3,79 |
2. Netta Vehkalampi |
KyKy |
2,81 |
3. Petra Kyrönlahti |
KyKy |
2,65 |
4. Emilia Simola |
KyKy |
2,57 |
5. Jonna Mäkelä |
KyKy |
2,02 |
|
|
|
|
|
|
Tytöt 7v 40 m |
|
|
|
|
|
1. Mirva Poranen |
KyKy |
8,2 |
2. Sanni Mäkinen |
Huima |
8,3 |
3. Riikka Sorri |
Yrittävä |
8,5 |
4. Jenni Kiminkinen |
SaPu |
8,6 |
5. Helmiina Kynnäs |
SaPu |
8,8 |
6. Jenna Kärki |
KyKy |
9,7 |
7. Eerika Paananen |
KyKy |
10,1 |
8. Noora Kainu |
KyKy |
10,8 |
|
|
|
|
|
|
Tytöt 7v pituus |
|
|
|
|
|
1. Riikka Sorri |
Yrittävä |
2,42 |
2. Sanni Mäkinen |
Huima |
2,40 |
3. Helmiina Kynnäs |
SaPu |
2,24 |
4. Jenni Kiminkinen |
SaPu |
2,19 |
5. Jenna Kärki |
KyKy |
2,12 |
6. Mirva Poranen |
KyKy |
2,06 |
7. Eerika Paananen |
KyKy |
1,74 |
8. Noora Kainu |
KyKy |
1,44 |
|
|
|
|
|
|
Tytöt 7v 600m kävely |
|
|
|
|
|
1. Sanni Mäkinen |
Huima |
5.08,0 |
2. Riikka Sorri |
Yrittävä |
6.12,0 |
|
|
|
|
|
|
Tytöt 9v 300 m |
|
|
|
|
|
1. Jonna Saaristo |
SaPu |
58,6 |
2. Ellanoora Lehtonen |
Yrittävä |
1.05,9 |
3. Lotta Ahonen |
SaPu |
1.07,4 |
4. Netta Hyökyvaara |
Yrittävä |
1.08,3 |
5. Helmi Paajanen |
Kiva |
1.09,5 |
6. Katri Mikkonen |
SaPu |
1.13,8 |
|
|
|
|
|
|
Tytöt 9v kuula |
|
|
|
|
|
1. Jonna Saaristo |
SaPu |
5,22 |
2. Miia Poranen |
KyKy |
4,44 |
3. Helmi Paajanen |
Kiva |
3,80 |
4. Eveliina Aumanen |
KyKy |
3,69 |
5. Netta Hyökyvaara |
Yrittävä |
3,64 |
6. Lotta Ahonen |
SaPu |
3,63 |
7. Ellanoora Lehtonen |
Yrittävä |
3,22 |
8. Katri Mikkonen |
SaPu |
2,43 |
|
|
|
|
|
|
Tytöt 9v 600m kävely |
|
|
|
|
|
1. Ellanoora Lehtonen |
Yrittävä |
4.36,1 |
2. Netta Hyökyvaara |
Yrittävä |
4.39,6 |
3. Eveliina Aumanen |
KyKy |
4.40,3 |
4. Jonna Saaristo |
SaPu |
4.40,4 |
5. Sonja Katajamäki |
SaPu |
4.43,9 |
6. Katri Mikkonen |
SaPu |
5.17,2 |
|
|
|
|
|
|
Tytöt 11v 300 m |
|
|
|
|
|
1. Kaisla Paajanen |
Kiva |
1.03,5 |
2. Helmi Kantonen |
Yrittävä |
1.06,5 |
|
|
|
|
|
|
Tytöt 11v korkeus |
|
|
|
|
|
1. Mari Kahilainen |
Tuisku |
116 |
2. Kaisla Paajanen |
Kiva |
95 |
2. Helmi Kantonen |
Yrittävä |
95 |
|
|
|
|
|
|
Tytöt 11v kiekko |
|
|
|
|
|
1. Mari Kahilainen |
Tuisku |
22,26 |
2. Kaisla Paajanen |
Kiva |
10,35 |
|
|
|
|
|
|
Tytöt 11v kävely 1000m |
|
|
|
|
|
1. Mari Kahilainen |
Tuisku |
6.11,7 |
|
|
|
|
|
|
Tytöt 13v 300 m |
|
|
|
|
|
1. Katja Meriläinen |
Kiva |
54,2 |
|
|
|
|
|
|
Tytöt 13v korkeus |
|
|
|
|
|
1. Emma Kataja |
Sapu |
142 |
2. Katja Meriläinen |
Kiva |
137 |
3. Vilma Ruuska |
Kiho |
137 |
|
|
|
|
|
|
N 17 100m |
|
|
|
|
|
1. Jenna-Mari Paloniemi |
KyKy |
14,5 |
2. Vilma Ruuska |
Kiho |
16,6 |
|
|
|
|
|
|
N17v korkeus |
|
|
|
|
|
1. Jenna-mari Paloniemi |
KyKy |
134 |
|
|
|
|
|
|
Pojat 5v 40 m |
|
|
|
|
|
1. Roni Muhonen |
Kiva |
8,8 |
2. Konsta Kantonen |
SaPu |
10,0 |
3. Juho Mikkonen |
SaPu |
10,3 |
4. Oskari Poranen |
KyKy |
11,0 |
5. Otso Paajanen |
Kiva |
11,3 |
6. Juho Mäkelä |
KyKy |
12,2 |
7. Lukas Ahonen |
SaPu |
12,3 |
8. Eetu Kemppainen |
KyKy |
13,2 |
9. Santtu Kynnäs |
SaPu |
13,4 |
10. Iiro Paananen |
KyKy |
14,8 |
11. Onni Kantonen |
KyKy |
15,4 |
12. Joel Mikkonen |
SaPu |
17,7 |
13. Remu Tuominen |
Yrittävä |
22,6 |
|
|
|
|
|
|
Pojat 5v pallonheitto |
|
|
|
|
|
1. Roni Muhonen |
Kiva |
8,99 |
2. Konsta Kantonen |
SaPu |
8,65 |
3. Oskari Poranen |
KyKy |
6,06 |
4. Juho Mikkonen |
SaPu |
5,75 |
5. Eetu Kemppainen |
KyKy |
5,26 |
6. Otso Paajanen |
Kiva |
5,24 |
7. Onni Kantonen |
KyKy |
3,44 |
8. Juho Mäkelä |
KyKy |
3,24 |
9. Lukas Ahonen |
SaPu |
3,12 |
10. Joel Mikkonen |
SaPu |
2,80 |
11. Santtu Kynnäs |
SaPu |
2,26 |
12. Iiro Paananen |
KyKy |
1,91 |
|
|
|
|
|
|
Pojat 7v 40 m |
|
|
|
|
|
1. Roni Eteläkari |
KyKy |
8,0 |
2. Viljami Kivipelto |
SaPu |
8,5 |
3. Vilko Berg |
Kiva |
9,0 |
|
|
|
|
|
|
Pojat 7v pituus |
|
|
|
|
|
1. Roni Eteläkari |
KyKy |
2,50 |
2. Viljami Kivipelto |
SaPu |
2,39 |
3. Vilko Berg |
Kiva |
2,10 |
4. Arttu Siimes |
KyKy |
1,56 |
|
|
|
|
|
|
Pojat 7v kävely 600m |
|
|
|
|
|
1. Viljami Kivipelto |
SaPu |
5.10,6 |
|
|
|
|
|
|
Pojat 9v 300 m |
|
|
|
|
|
1. Jere Huumarkangas |
KyKy |
1.01,5 |
2. Samu Tuominen |
Yrittävä |
1.01,5 |
3. Juho Järvinen |
Kiva |
1.03,3 |
4. Toni Lampila |
Kiva |
1.05,3 |
5. Kalle Sorri |
Yrittävä |
1.09,0 |
6. Joona Tuominen |
Yrittävä |
1.11,6 |
7. Miro Muhonen |
Kiva |
1.11,8 |
8. Santeri Sironen |
Yrittävä |
1.14,7 |
9. Veeti Kotanen |
Yrittävä |
1.16,6 |
|
|
|
|
|
|
Pojat 9v kuula |
|
|
|
|
|
1. Juho Järvinen |
Kiva |
7,40 |
2. Toni Lampila |
Kiva |
5,84 |
3. Ilmari Kivipelto |
SaPu |
5,64 |
4. Santeri Sironen |
Yrittävä |
4,89 |
5. Samu Tuominen |
Yrittävä |
4,77 |
6. Joona Tuominen |
Yrittävä |
4,23 |
7. Kalle Sorri |
Yrittävä |
3,85 |
8. Veeti Kotanen |
Yrittävä |
3,84 |
9. Miro Muhonen |
Kiva |
3,71 |
10. Aatu Kynnäs |
SaPu |
3,27 |
|
|
|
|
|
|
Pojat 9v kävely 600m |
|
|
|
|
|
1. Toni Lampila |
Kiva |
4.45,1 |
2. Ilmari Kivipelto |
SaPu |
4.45,5 |
3. Juho Järvinen |
Kiva |
4.45,7 |
4. Samu Tuominen |
Yrittävä |
4.45,9 |
5. Veeti Kotanen |
Yrittävä |
5.03,9 |
6. Joona Tuominen |
Yrittävä |
5.03,9 |
7. Aatu Kynnäs |
SaPu |
5.14,3 |
8. Kalle Sorvi |
Yrittävä |
5.20,9 |
|
|
|
|
|
|
Pojat 11v 300 m |
|
|
|
|
|
1. Valtteri Parkkonen |
KyKy |
58,3 |
2. Henrik Peränen |
Yrittävä |
1.01,9 |
3. Tuukka Sironen |
Yrittävä |
1.05,6 |
4. Eetu Humppi |
Yrittävä |
1.10,5 |
|
|
|
|
|
|
Pojat 11v kiekko |
|
|
|
|
|
1. Valtteri Parkkonen |
KyKy |
32,28 |
2. Tuukka Sironen |
Yrittävä |
21,20 |
3. Henrik Peränen |
Yrittävä |
17,65 |
4. Eetu Humppi |
Yrittävä |
14,56 |
5. Lauri Ollila |
Kiva |
13,31 |
|
|
|
|
|
|
Pojat 11v kävely 1000m |
|
|
|
|
|
1. Henrik Peränen |
Yrittävä |
9.30,6 |
|
|
|
|
|
|
Pojat 13v 300 m |
|
|
|
|
|
1. Tuukka Kotanen |
Yrittävä |
1.00,0 |
|
|
|
|
|
|
Pojat 13v kävely 1000m |
|
|
|
|
|
1. Tuukka Kotanen |
Yrittävä |
9.30,5 |
|
|
|
|
|
|
Pojat 15v kuula |
|
|
|
|
|
1. Matti Kahilainen |
Tuisku |
16,82 |
2. Miska Niskanen |
Viesti |
14,42 |
|
|
|
|
|
|
M17 kävely 3000m |
|
|
|
|
|
1. Kari-Matias Koljonen |
Viesti |
16.21,7 |
|
|
|
|
|
|
M kävely 3000m |
|
|
|
|
|
1. Matti Tamminen |
KyKy |
23.08,1 |
|
|
| |