Kyyjärven verkkolehti | joulukuu 2007
EtusivuPääkirjoitusTapahtumatNettiradioNetti-tv1InfoPalauteYritykset ja palvelutIn English

Joulun odotusta puurojuhlassa.

SPR:n ystäväpiirin järjestämää puurojuhlaa vietettiin Monitoimitalolla iloisissa merkeissä


Uima-allas avoinna 12.12.2007 klo 18.00 astiSPR:n jakoi ansiomitaleja MUISTITHAN, TERVEYSASEMA ON SULJETTU

Yhteistyökumppaneille logopaikka. Valitse yrityksellesi sopiva aihealue ja varaa paikkasi heti !

Katso lisäkuvat   

SPR:n jakoi ansiomitaleja

SPR Kyyjärvi/Katriina Oinonen 7.12.07

Kyyjärven SPR:n syyskokouksen yhteydessä 26.11.2007 jaettiin kaksi ansiomitalia ja palkittiin nälkäpäiväkeräykseen osallistuneita vapaaehtoisia.

Hopeinen ansiomitali luovutettiin Pentti Sillanpäälle, joka on toiminut SPR:ssä suunnilleen koko ikänsä ja on jo pitkään ollut ainaisjäsenkin. Pronssinen ansiomitali oli myönnetty Ritva Jokiselle. Hän on toiminut yhdistyksessä parikymmentä vuotta ja mm. nälkäpäiväkeräyksen järjestäminen on monena vuonna ollut Ritvan vastuulla. Mitalit oli myöntänyt Tasavallan Presidentti ” ansiokkaasta työstä Suomen Punaisen Ristin päämäärien hyväksi”. 

Nälkäpäiväkeräyksen vapaaehtoisille kerääjille luovutettiin kunniakirja ja pinssi. Nämä annettiin Pekka Turpeiselle, Arja Korpeiselle, Irja Ojalalle, Anita Collinille, Airi Kujalalle, Terttu Sillanpäälle, Pentti Sillanpäälle sekä Riitta Holmbergille. Palkintomenojen jälkeen nautittiin makoisat kakkukahvi.

Lopuksi pidettiin syyskokous, jossa valittiin SPR Kyyjärven osaston puheenjohtajaksi ensi vuodelle Katriina Oinonen ja sihteeriksi Johanna Taipale. Muut hallituksen jäsenet ovat Markku Huumarkangas, Sirpa Aksela, Heikki Hänninen, Helmi Kotanen, Irja Ojala, Anita Collin, Mari Pohjoiskangas ja Arja Korpeinen.