Kyyjärven verkkolehti | elokuu 2008
EtusivuPääkirjoitusTapahtumatNettiradioNetti-tv1InfoPalauteYritykset ja palvelutIn English

Turun yliopiston tutkimus naisihanteesta

Tiedätkö rasva- ja lihasprosenttisi, jos et tiedä niin huomenna tiedät, kun tulet Nopola Newsiin kuvauksiin.


Kaikki mukaan tutkimukseen terveen naiskauneuden puolesta! Kyyjärven terveysasema tiedotaa

Yhteistyökumppaneille logopaikka. Valitse yrityksellesi sopiva aihealue ja varaa paikkasi heti !

Turun yliopiston tutkimus naisihanteesta

8.8.2008 Irma Mäkelä /Mediamyllärit ry.

Tiedätkö rasva- ja lihasprosenttisi, jos et tiedä niin huomenna tiedät, kun tulet Nopola Newsiin kuvauksiin.

Pölkin Mari tekee tekee evoluutiopsykologian alan tutkimusta Turun yliopistolle (katso aiempi juttu aiheesta), nykyisin hän toimii Oulun yliopistossa. Marilla on tällä hetkellä monta tutkimusta työnalla. Mari on muuten kotoisin Kumpulan kylältä ja on Ossi ja Marja Pölkin tytär.

Tutkimus vie aikaa noin 20 minuuttia, joten ilmoittautua kannattaa puh. 040 750 7521 sähköposti: mapolk@utu.fi 
Mari aloittaa kuvaukset Nopola Newsissä lauantaina 9.8. alkaen kello 12 mikäli ilmoittautumisia tulee.
Kumpulassa, osoitteessa Kumpulantie 479, Mari kuvaa 8-12.8 välisenä aikana. Kumpulan kuvauksiin on lähtenyt jo mukaan melko mukavasti koehenkilöitä.

PS. Itse kävin kuvauksessa Kumpulassa ja totesin, että luulo ei ole tiedonväärtti. En minä ollutkaan niin rasvainen kuin luulin, mutten tosin niin lihaksikaskaan.