Kyyjärven verkkolehti | heinäkuu 2005
EtusivuPääkirjoitusTapahtumatNettiradioNetti-tv1InfoPalauteYritykset ja palvelutIn EnglishBlogit

Teiden kunnossapito kannattaa

Teiden kunnossapito on kannattavaa työtä, jos ajatellaan säästöä mitä siitä vuosien mittaan kertyy tiekunnille / yksityiteille. Hoitamattoman tien peruskorjaus on kustannuksiltaan helposti 6-7000 euroa / km.


80 vuotta; Täyttä elämää !

Yhteistyökumppaneille logopaikka. Valitse yrityksellesi sopiva aihealue ja varaa paikkasi heti !

80 vuotta; Täyttä elämää !

2.7.2005 Irma Mäkelä

Saunakylän pienviljelijäyhdistys viettää 80- vuotis juhlavuottaan.
Yhdistyksen kunniapuheenjohtaja Sulo Tamminen on median filmattavana.

Viiden Kunnan Sanomien toimittaja Anne Mietala kävi kylällä ja teki mahtavan jutun toiminnastamme. Suurkiitokset Annelle kaikkien puolesta. Pieniä virheitä Viiden Kunnan sanomien juttuun oli tullut, mutta ei mitään oikaisuavaativaa.

10.7.2005 vietämmme kyläläisten kesken rentouttavan sunnuntai päivän kodalla.  Tuumataan porukalla mitä tehdään ja miten. Lupaamamme historiikin saatte, kunhan saamme sen Nopola News kuntoon.

Tärkein asia meinasi unohtua. Ensi viikolla saa taas kysyä Sulolta:"Onko sulla?", nimittäin pvy:n arpoja.