Kyyjärven Martat järjestää retken Seinäjoen Pytinkiin käsityömessuille la 30.9.2017.
Retkelle voi ilmoittautua myös naapurikunnista. Matkan hinta on Martta-yhdistyksen jäseniltä 15e. Jos et ole jäsen, matkan hinta on 20e. HUOM! Kyyti ilmainen, mikäli liityt ilmoittautuessasi Kyyjärven Marttoihin. (Jäsenmaksu 40e/vuosi. Lisätietoja Jaanalta jäseneduista ym. ilmoittautuessa)
Matkalle mukaan pääsee Karstulan linja-autoasemalta klo 8.00, Kyyjärveltä Paletin takapihalta klo 8.30 ja mikäli Alajärveltä kyytiin tulijoita; Alajärven Nesteeltä (matkahuollosta) klo 9.10. Myös matkan varrelta voi nousta kyytiin. Perillä Seinäjoen Pytingissä olemme noin klo 10.15.
Lippu messuille maksaa 10e / aikuinen ja 6e / 7-17-vuotiaat . Alle 7-vuotiaat ilmaiseksi. Messuilla mahdollisuus ruokailuun.
Paluumatkalle lähdemme klo 13.45, ja pysähdymme noin 45 min Kauhavalla Lankavan messumarkkinoilla.
Ilmoittautumiset Jaana Honkaselle p. 040-4826 779.
Matka- ja messulippuraha kerätään linja-autossa. Varaathan mukaan sopivan rahan. Matkan aikana myynnissä myös arpoja.
Lisätietoa messuista www.pytinki.fi
Lisätietoa Kauhavan pysähdyksestä www.lankava.fi
Lisätietoa Kyyjärven Martoista facebook-sivuilla Kyyjärven Martat
Tervetuloa mukaan ja muistathan kertoa kaverillekin!
Virkistäytymään Piispalaan. Vielä ehtisi ilmoittautua. Hinta ei päätä...
Retki Seinäjoen käsityömessuille la 30.9., paikkoja jäljellä.
Kumpulan koululla oli "jyvä" kohdillaan!
Harsunkankaalla pääsee harrastamaan polkujuoksua / kävelyä