Yleisurheilu kisojen tulokset

Liikunta ja urheilu
03.08.2021
Kyyjärven Kyky ry
Ulla Takala

Yleisurheilu kisojen tulokset

Viispiikkinen-cup Kyyjärven osakilpailun 13.7.21 ja Kyyjärven seurakisojen 27.7.21 tulokset.

VIISPIIKKINEN-CUP OSAKILPAILU KYYJÄRVI 13.7.2021

 

TULOKSET:

 

Tytöt 4v 40 m

  1. Nella Stranius Karstula 10.67

  2. Siiri Manner Äänekoski 11,15

  3. Helmi Toivanen Karstula 11.96

 

Tytöt 4v Pallonheitto

  1. Helmi Toivanen Karstula 4,19

  2. Nella Stranius Karstula 3,28

  3. Siiri Manner Äänekoski 2,77

 

Pojat 4v 40 m

  1. Reino Oikari Karstula 13.84

  2. Eero Huumarkangas 14.43

  3. Veeti Oksa 22.10

 

Pojat 4v Pallonheitto

  1. Eero Huumarkangas 4.17

  2. Reino Oikari Karstula 3.66

  3. Veeti Oksa 2.00

 

Tytöt 5v 40 m

  1. Vivian Virtanen Karstula 8.90

 

Tytöt 5v Pallonheitto

  1. Vivian Virtanen Karstula 4.76

 

Pojat 5v Pallonheitto

  1. Otto Tarvainen Karstula 6.48

 

Tytöt 7v 40m

  1. Pihla Vesterinen Karstula 8.28

  2. Emilia Saariniemi Karstula 8.56

  3. Neea Stranius Karstula 8.70

 

Tytöt 7v Pallonheitto

  1. Pihla Vesterinen Karstula 10.58

  2. Emilia Saariniemi Karstula 9.25

  3. Neea Stranius Karstula 7.58

 

Pojat 7v 40 m

  1. Lucas ojala Karstula 8.28

  2. Justus Kinnunen 8.75

  3. Väinö Oikari Karstula 8.98

  4. Onni Tarvainen Karstula 9.15

  5. Teemu Vartiovaara Kerava 9.20

  6. Johannes Peltola 10.43

  7. Samuel Eteläkari 12.27

 

Pojat 7v Pallonheitto

  1. Lucas Ojala Karstula 13.42

  2. Teemu Vartiovaara Kerava 11.72

  3. Justus Kinnunen 9.93

  4. Onni Tarvainen Karstula 9.54

  5. Väinö Oikari Karstula 6.46

  6. Johannes Peltola 6.05

 

Pojat 9v 60 m

  1. Leevi Kuusi 10.60

  2. Tobias Ojala Karstula 11.32

  3. Asser Karhukorpi 12.32

  4. Niko Mäkelä 13.76

 

Pojat 9v Kuula

  1. Asser Karhukorpi 6.22

  2. Tobias Ojala Karstula 5.40

  3. Niko Mäkelä 3.98

 

Pojat 9v 600 m

  1. Leevi Kuusi 2.41.78

 

Tytöt 11v 60 m

  1. Sofia Raatikainen Vantaa 13.00

 

Tytöt 11v Kuula

  1. Veera Manner Äänekoski 5.09

 

Pojat 11v 60 m

  1. Samuel Vartiovaara Kerava 10.56

 

Pojat 11v Kuula

  1. Samuel Vartiovaara Kerava 8.35

 

Pojat 13v 100 m

  1. Joonatan Karhukorpi 15.71

 

Pojat 13v Kuula

  1. Joonatan karhukorpi 8.21

 

Pojat 13v 800 m

  1. Joonatan Karhukorpi 3.12.18

 

Pojat 15v 100 m

  1. Tommi Huumarkangas 15.30

 

Pojat 15v Kuula

  1. Tommi Huumarkangas 6.64

 

Pojat 15v 800 m

  1. Tommi Huumarkangas 3.12.9

 

SEURAKISAT KYYJÄRVI 27.7.2021

 

TULOKSET:

 

P 4V 40m

1. Konsta Mäkelä 11,0

2. Eero Huumarkangas 13,7

3. Max Lahtinen 19,1

4. Benjamin Argillander Kokkola 19,5

5. Veeti Oksa 21,8

 

P 4V Pallonheitto

1. Konsta Mäkelä 3,22

2. Eero Huumarkangas 2,72

3. Max Lahtinen 2,16

4. Veeti Oksa 1,60

5. Benjamin Argillander Kokkola 0,88

 

P 5V 40m

1. Pyry Lahtinen 10,5

 

P 5V Pallonheitto

1. Pyry Lahtinen 9,27

 

P7 40m

1. Felix Salonen Helsinki7,96

2. Camilo Salonen Helsinki 8,4

2. Justus Kinnunen 8,4

 

P7 Pallonheitto

1. Justus Kinnunen 14,68

2. Felix Salonen Helsinki 11,02

2. Camilo Salonen Helsinki 11,02

 

T7 40m

1. Tähti Pölkki Kokkola 10,1

2. Aino Mäkelä Perho 11,7

 

T7 Pituus

1. Tähti Pölkki Kokkola 1.55

2. Aino Mäkelä Perho 1,01

 

P9 60m

1. Leevi Kuusi 10,4

2. Otso Mäkelä Perho 10,9

3. Niko Mäkelä 14,0

 

P9 Kuula

1. Otso Mäkelä Perho 5,25

2. Leevi Kuusi 4,66

3. Niko Mäkelä 4,41

 

T9 60m

1. Nelly Piispanen 11,5

 

T9 Pituus

1. Riina Kyrönlahti 2,56

 

P11 60m

1. Miko Jokinen Valkeakoski 11,6

2. Miika Jokinen Valkeakoski 12,2

 

P11 Kuula

1. Miko Jokinen Valkeakoski 5,14 (4,93)

2. Miika Jokinen Valkeakoski 5,14 (4,77)

 

T11 60m

1. Lotta Mäkelä 10,1

 

T11 Pituus

1. Lotta Mäkelä 3,37

 

T13 100m

1. Saana Ahovaara Ylöjärvi 17,1

2. Riikka Uusisalo 18,0

 

T13 Pituus

1. Riikka Uusisalo 3,19

2. Saana Ahovaara Ylöjärvi 2,82

 

P15 100m

1. Tommi Huumarkangas 15,4

 

P15 Kuula

1. Tommi Huumarkangas 6,89

 

 

Jaa sosiaalisessa mediassa

Aihealueen yhteistyöyritykset