Aurinkoa, liikunnan iloa ja onnistumisen riemua Kyyjärvellä

Liikunta ja urheilu
Kyyjärven Kyky ry
Tanja Kyrönlahti

Aurinkoa, liikunnan iloa ja onnistumisen riemua Kyyjärvellä

POP Pankin Lasten Yleisurheilun Cup -kiertue toi eilen Kyyjärvelle kesäisen liikuntatapahtuman tunnelmaa parhaimmillaan

Aurinkoinen sää suosi tapahtumaa, ja paikalle saapui runsaasti innokkaita osallistujia sekä kannustusjoukkoja seuraamaan lasten iloisia suorituksia.

Illan aikana kisattiin monipuolisesti eri lajeissa, mutta kilpailutuloksia tärkeämmässä roolissa olivat liikkumisen ilo, yhdessä tekeminen ja onnistumisen kokemukset. Kentällä nähtiin lukuisia upeita suorituksia, ennätyksiä ja ennen kaikkea aitoa riemua, kun omat tavoitteet saavutettiin. Onnistumisia juhlistettiin näyttävin tuuletuksin, jotka tartuttivat hyvää mieltä niin osallistujille kuin yleisöllekin.

Tapahtuma tarjosi lapsille mahdollisuuden kokeilla taitojaan kannustavassa ilmapiirissä, jossa jokainen osallistuja oli tärkeä. Iloiset ilmeet, reipas osallistuminen ja yhteishenki tekivät päivästä ikimuistoisen.

Lämmin kiitos kaikille mukana olleille lapsille, huoltajille, vapaaehtoisille sekä yhteistyökumppaneille onnistuneesta tapahtumapäivästä. Aurinkoinen Kyy-York tarjosi jälleen hienot puitteet lasten liikunnan ja yhdessäolon juhlaan.

 

Tulokset saat avaamalla liitetiedoston.

Kuvat: Satu Kainu ja Kirsi Vehkalampi

Liitetiedostot
tulokset46.78 KB

Jaa sosiaalisessa mediassa

Aihealueen yhteistyöyritykset